Bez tēmas

Kādi drošības risinājumi ir atrodami šobrīd?

Ikgadu Latvijā notiek vairāki tūkstoši zādzību mēginājumi. Statistika rāda, ka iebrucēji vairums gadījumu nokļūst dzīvoklī, izlauzot durvju slēdzeni vai, piemēram, piemeklējot piemērotu atslēgu, kā vēl kāds izplatīts veids ir iekļūšana pa logu vai caur ventilācijas atverēm vai arī balkoniem, retāk viņi lieto agresīvas ārdurvju izlaušanas metodes. Noziedznieku profesionalitāte un vēl atjautība jau ar katru jaunu dienu pieaug, un iebrukšanas skaits sestdienās un svētdienās palielinās. Tādēļ savam sirdsmieram, būtu nepieciešams padomāt par mājokļa aizsardzību un apskatīties, kādi tad drošības risinājumi tirgū ir pieejami. Pieejama arī droša seifu noma .

Ar ko tad atšķiras savā starpā dažnedāžādi drošības risinājumu varianti?

Gribat labāk aizsargāt māju? Šo var veicināt šādi drošības risinājumi – īpašuma aizsardzība ar speciāli apmācītiem cilvēkiem un to sauc – fiziskā apsardze, vēl ir tehniskā apsardze, dažādi inženiertehniskie varianti un arī kombinēta aizsardzība. Ar ko tie atšķiras savā starpā var redzēt tālāk.
Objektu apsargā īpaši sagatavoti dienesti un to cilvēki – tieši šī apsardzes metode arī tiek definēta kā fiziskā apsardze, pie tam to var realizēt divos veidos: izvēloties uzņēmumus, kas tad kvalificējas īpašumu aizsardzībā, vai arī sameklēt atsevišķu sargu. Kompānijas, kas sneidz fiziskās apsardzes pakalpojumus, savu darbu īsteno kvalitatīvi un arī efektīvi, šo uzņēmumu speciālisti būs īpaši apmācīti un, protams, viņiem būs nepieciešamie aizsardzības līdzekļi (munīcija, apģērbs kā arī aprīkojums). Šādas aizsardzības realizācijas darbs būs saprotams, kaut gan salīdzinoši izmaksu ziņā dārgs. Lētākais veids būs sargs, ko arī, piemēram, var nolīgt caur apsardzes firmām.
Tehniskā apsardze, kurā ir izmantota signalizācijas uzstādīšana, kur visi signāli nonāk uz apsardzes “pulti”. Galvenie tehniskie līdzekļi objekta aizsardzībai tad ir īpaši signalizācijas sistēmas sensori. Turklāt šādas ierīces ir uzliktas pa aizsargājamās teritorijas perimetru, kas trauksmes gadījumā ziņo. Turklāt arī šajā gadījumā pastāv 2 veidi, kur viens ir noslēgts līgums tieši ar kompāniju, kurā speciāli norīkots cilvēks seko situācijai klienta majoklī. Otrs variants būs, kad ziņa nonāk uz īpašnieka telefonu un ziņo par situāciju.
Dzīvokļa apsardze pielietojot inženiertehniskos līdzekļus – šeit tiek lietoti dzelzs režģi, žalūzijas un triecienizturīgs pārklājums. Šī veida risinājums bez šaubām jau ir lētāks un salīdzinoši labs, taču ugunsgrēka gadījumā var būt izveidots slazds pašam saimniekam, bet protams, tas ne vienmēr arī aiztur laupītājus.
Pats pēdējais veids ir apvienotie jeb kombinētie drošības risinājumi, šajā gadījumā var tikt izmantoti 2 vai arī vairāki drošības risinājumu varianti. Šajā izkārtojumā varēs būt pilnīgi pārliecinātiem par mitekļa drošību.

Kā labāk piemeklēt labāko kompāniju?

Pats svarīgākais, meklējot apsardzes firmu, vai ir dabības licence, kā arī izpētiet juridiskās personas dokumentus. Uzziniet, kad uzņēmums sniedz kompensāciju klientiem, kā arī uzziniet, cik daudz. Pārbaudiet, vai šīs saistības ir noteiktas līgumā. Lasiet uzņēmumu atsauksmes. Skatot klientu atsauksmes, Jūs uzzināsiet ne vienīgi jau par uzņēmuma darba trūkumiem, bet arī, piemēram, par to, kā tā pārstāvji reaģē uz sūdzībām. Apskatiet, kādus pakalpojumus firma piedāvā. Jo vairāk to ir, jo labākas opcijas izveidot integrētu mājas drošības sistēmu, kur tiks reaģēts ne vien uz laupīšanu, bet arī uz ugunsgrēku vai plūdiem. Un visbeidzot – Jūs varat uzticēties pirmajam iespaidam: ja darbinieku izskats, to iekārtas vai transportlīdzekļu stāvoklis neievieš pārliecību, turpiniet meklēšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *