Bez tēmas

KĀ KOREKTI VEIDO DARBA PIETEIKUMU?

Internetā ir iespējams atrast CV veidošanas paraugus un vedņus. Lai gūtu ienākumus, ir nepieciešams darbs un dažāda veida darba vakances ir aktuālas gan tiem, kuri atrodas bezdarbnieka statusā, gan tiem, kuri lūko pēc profesijas maiņas vai kā savādāk vēlas mainīt savu ikdienas rutīnu. Maldīgi uzskatīt, ka CV jābūt pilnam ar dažāda veida informāciju, jo patiesībā, tajā jāatspoguļo informācija, kas saistīta ar vakanci. Vakancei atbilstoša informācija par kandidātu pasaka daudz vairāk un nostāda viņu pozitīvā gaismā. Sociālie tīkli, nodarbinātības aģentūras, darbā iekārtošanas biroji, darba devēju mājaslapas – šīs ir tikai dažas no vietām, kur meklēt darba piedāvājumus(ieskaties šeit – https://www.cvmarket.lv/logistika-noliktavas-transports-darba-piedavajumi-21). Kandidāta motivācijas vēstule un CV ir normāla prasība darba devēju vidū. Tas ir vieglākais veids, kā darba devējam pārliecināties par kandidāta kompetenci.

KĀPĒC JĀVEIDO CV UN MOTIVĀCIJAS VĒSTULES PARASTĀM DARBA VIETAS VAKANCĒM?

Ir nozares, kurās motivācijas vēstuļu jēga netiek līdz galam izprasta un līdzīgi ir arī ar CV. Darba devējam ir viegli pārliecināties par darba meklētāja godaprātu un prasmēm, ja visi dokumenti iesniegti korekti. Ja nepieciešams, CV un motivācijas vēstuļu paraugus ir iespējams atrast pat dažādās valodās. Ja tiek izpildīti visi noteikumi, kas minēti darba sludinājumā, tiek palielinātas iespējas tikt uzaicinātam uz pārrunu otro kārtu un sākt darba attiecības.

KĀ PASARGĀT SEVI NO NEGODĪGIEM DARBA DEVĒJIEM ĀRZEMĒS?

Populāri ir arī darba piedāvājumi ārzemēs. Cilvēku vēlme piepelnīties, iekrāt un izmēģināt ko jaunu, nav mazinājusies. Par laimi, mūsdienās nav problēmu ar to, kā atrast informāciju par vienu vai otru darba vakanci vai pat darba devēju. Šīs atsauksmes ir obligāti jāpārbauda, lai saprastu to, cik godīga ir sadarbība ar konkrēto darba devēju vai aģentūru. Katras valsts nodarbinātības likumi un noteikumi mēdz atšķirties, tādēļ, ja meklējat darbu ārzemēs, ar tiem iepazīties nenāks par sliktu. Darbs ārzemēs palīdz iegūt pieredzi un nodibināt jaunus kontaktus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.