Bez tēmas

Latvija sniedz palīdzību cietušajiem Krievijas izraisītajā karā Ukrainā

Tagad katrs zina, kāda veida briesmas tiek īstenotas Ukrainā. Neviens nevar palikt vienaldzīgs, kad redz kā cilvēki pazaudē dzīvesvietas, tuvos cilvēkus un dzimteni. Ikvienā pasaules malā tagad ir miljoniem kara bēgļu, kas bēguši no kara briesmām, kaut gan milzīga daļa palika šajā kara objektā un mēģina cīnīties par savu dzimteni. Palīdzība nepieciešama ikvienam, gan tiem, kas ir devušies prom, tā arī tiem, kas palika. Šodien tas cik lielā apjomā tiek īstenota ziedošana, atspoguļo visas pasaules saliedētību, palīdzot citiem. Pats galvenais būs cilvēcīgās vērtības, bet dotajā brīdī pamata vērtība ir spēja un vēl vēlme sniegt palīdzību.

Kur tad tiek virzīti ziedojumi Ukrainas valstij?

Brīdī, kad ir pieņemts lēmums veikt ziedojumu, galvenais ir īstās organizācijas izvēle. Plašāk zināmā vietne www.ziedot.lv jau ir pārbaudīta un arī droša vieta, taču nav viena pati. Pastāv liels skaits biedrību un arī organizāciju, kas organizētā kārtībā vāc ziedojumus un tad nogādā tos jau uz Ukrainu. Var ziedot pa taisno Ukrainas valsts oficiālajā mājas lapā redzamajos rekvizītos, tādā veidā palīdzot finansiāli. Daudzi cilvēki ziedo ne vien naudu, bet arī, piemēram, dažādas lietas, medicīnas rakstura preces, spēles un grāmatas bērniem, apģērbu, apavus un pat ēdienu. Parasti tādas organizācijas sniedz atskaiti par to, kad ziedojumi nokļūst mērķī.

Vispārīgie ziedojumu vācēji arī sniedz atskaiti tieši par to, kur un kā tiek novirzīta palīdzība. Piem., ziedot.lv min 3 plūsmas, kur tad pats pirmais ir Ukrainas teritoriālie aizsardzības spēki. Otrais virziens ir humanitārā palīdzība, bet kā jau trešais – palīdzības sniegšana bēgļiem. Visi virzieni tiek saskaņoti kopā ar Ārlietu ministriju, bet iknedēļu tiek sagatavotas atskaites par to izlietojumu.

Pamata ziedojumu sniedzēji

Visi esam jau dzirdējuši par fantastisko Latvijas tautas palīdzības sniegšanu, veicot ziedojumus Ukrainas iedzīvotājiem portālā www.ziedot.lv, kur jau ir saziedots teju 9,5 miljoni EUR. Papildus ziedošanā aktīvi piedalās pašvaldības, risinot bēgļu izmitināšanas jautājumus kā arī nogādājot ziedojumus taisni uz Ukrainu. Pārsteidz pat atsevišķu novadu amatpersonas, kā piemēram, deputāti no Smiltenes novada, kas visi kā viens pašu februāra algu noziedoja Alūksnes un Apes fonda akcijai “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Narvesen” kioskos un Rimi hipermārketos ir novietotas kastītes ziedujumu vākšanai priekš Ukrainas. Pašmāju biznesmeņi apvienojās kustībā “Uzņēmēji mieram” un uzsāka ziedošanas vākšanas kampaņu, lai mēģināt savāktu finansiālu palīdzību Ukrainai. Vienaldzīgi nepalika arī miljardieri, piemēram, kā ziņo diena.lv Germans Khans, Mihails Fridmanis un Pjotrs Avens saziedoja 10 miljonus ASV dolāru Ukrainas ebrejiem, kas cieta karā. Turklāt Avens, Fridmans un Andrejs Kosogovs taisās palielināt Alfa-banka Ukraina kapitālu par vienu miljardu dolāru, vēsta diena.lv.

Un palīdzības sniedzēju skaits ir nebeidzams, tā kā cilvēki arī tagad veic ziedojumus un atbalsta bēgļus. Nepaliksim malā, ziedosim šiem kara briesmās cietušajiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.