Bez tēmas

KUR VISLABĀK MEKLĒT KONTAKTLĒCAS?

Mūsdienās pastāv dažādas iespējas, kā uzlabot savu redzi un tam, kādus līdzekļus izvēlēties ikdienas lietošanā, lai redzes problēmas nesagādātu neērtības darbā un sadzīvē. Daudzu izvēle krīt par labu kontaktlēcām, jo to lietošana ir ļoti viegla un tās ir salīdzinoši lētākas par brillēm vai acu lāzeroperāciju. Brilles, protams, ir dārgākas un tas ir ilgtermiņa ieguldījums, bet daudziem briļļu nēsāšana neliekas ērta un praktiska.

Mūsdienās ir pieejams ļoti plašs kontaktlēcu klāsts un lēcas izšķir gan pēc lietošanas ilguma, gan specifiskām optometriskām īpatnībām. Kontaktlēcu iegāde ir iespējama gan internetā, gan optikas salonos. Tā pat kā briļļu iegādei, arī kontaktlēcas iesakām iegādāties tikai pēc acu ārsta vai optometriska konsultācijas.

KURŠ ĀRSTS IZRAKSTA BRILLES VAI LĒCAS?

Internetā ir pieejami daudz un dažādi optikas preču veikali, kas piedāvā iegādāties dažāda veida kontaktlēcas, kas piemērotas dažādām redzes problēmām. Lēcas acīm ir iespējams izvēlēties gan no dažādiem ražotājiem, gan vadoties pēc cenas, gan pēc redzes problēmām. Parasti veikali iedala lēcas pēc lietošanas ilguma, gan redzes problēmu raksturojuma. Lēcas tiek iedalītas vienas dienas lēcās, divu nedēļu lēcās, mēneša lēcās, trīs mēnešu un pusgada lēcās. Tā pat iegādei ir pieejamas lēcas, kas paredzētas tiem cilvēkiem, kuriem ir redzes problēmas skatoties gan tālumā, gan tuvumā, gan tiem, kuri slimo ar astigmatismu. Tiem, kuri vēlas papildināt savu imidžu, iespēja iegādāties krāsainās kontaktlēcas un arī lēcas, ar dažādiem zīmējumiem.

VAI KONTAKTLĒCAS IR LĒTĀKAS PAR BRILLĒM?

Protams, ka daudz nosaka arī optikas preču cenas. Kontaktlēcas cenas var atšķirties dažādos veikalos, taču cenu atšķirība nebūs ļoti ievērojama. Piemēram, vienas dienas kontaktlēcu cena būs vidēji 25 eiro, un iepakojumā ir 30 lēcas, katrai dienai savas. Savukārt divu nedēļu kontaktlēcas izmaksā līdz divdesmit eiro un iepakojumā ir vairākas lēcas, kuras lietojamas pa dienu, bet nav paredzētas lietošanai 24 stundas diennaktī. Kontaktlēcas, kas paredzētas atsevišķām redzes problēmām, ir iespējams lietot gan nepārtraukti visu diennakti, gan tikai pa dienu. Toriskās lēcas iesaka lietot pēc speciāla režīma. To cena ir ap 50 eiro un kalpo kā spēcīgs redzes korekcijas līdzeklis, tādēļ pirms to iegādes un lietošanas, nepieciešams konsultēties ar savu optometristu. Tiem, kuriem ir nepieciešama redzes korekcija gan tālumā, gan tuvumā, ir iespējams iegādāties multifokālās lēcas un to cena ir vidēji ap trīsdesmit eiro.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.