Bez tēmas

Brilles vai, piemēram, kontaktlēcas, kas ir tas, kas būs labāk?

Mūsu laikmetā kontaktlēcas jau ir tāds produkts, ar kuru jau nemaz nevar izbrīnīt. Lēcas acīm tad ir palikušas par labu katras dienas sastāvdaļu bez kuras mēs jau nevaram apjaust savu dzīvi. Kādā veidā radās lēcas? Iedomājaties, bet pats pirmais, kurš saskarās ar lēcām, ir pazīstamais mākslinieks Leonardo da Vinči un tas bija aprakstīts grāmatā Acu kods un datēts ar 1508.gadu. Konkrēti Leonardo izgudroja šī brīža lēcas plānu. Taču teikt, kad konkrēti viņš būtu lēcas radītājs nevar. Bet viņa sekotāji gan, piemēram, nemaz nevar nepieminēt franču filozofu, matemātiķi un fiziķi Renē Dekartu. 1632. gadā viņš uz acīm uzlika stikla trauku, kas bija pilns ar ūdeni, jo tieši tā Da Vinči skaidroja lēcas darbību. Bet diemžēl nēsāt šīs lēcas uz acīm nemaz nebija iespējams.
Pēc vēl 200 gadiem britu fiziķis un astronoms Dž.Heršels arī pievērsās pie kontaktlēcām. Tieši viņš bija tas, kas rakstos raksturoja, kā tieši izskatās īstas un protams, arī korektās kontaktlēcas.
Kas tad izgatavoja pašas pirmās stikla lēcas? Vācu stikla pūtējs Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Tā galvenā ideja nebija izveidot lēcas. Mullers vienkārši centās palīdzēt draugam saredzēt visu krāsās.

Un šobrīd, pateicoties visiem minētajiem cilvēkiem, mēs visi varam nomainīt neērtās brilles un pasūtīt priekš sevis kontaktlēcas internetā un parastajā optikas salonā. Nenoliedzami, jau var nēsāt tikai brilles, bet pastāv situācijas, kad ērtāk jau ir tieši lēcas acīm. Kādā veidā piemeklēt šo produkciju?

Lēcu dažādība, kā arī izvēlēšanās

Visas kontaktlēcas internetā vai arī optikas veikalā ir iedalītas dažādos veidos un tipos atkarībā no mērķa, materiāla, nēsāšanas ilguma un nomaiņas termiņa. Tas ietekmē ne vien Jūsu izvēli, bet arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga no minētiem faktoriem.

Kontaktlēcas pēc izejmateriāla var tikt iedalītas cietajās un mīkstās kontaktlēcās. Cietas var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Bet mīkstas lēcas ir visbiežāk sastopamas mūsdienu lietotāju vidū, šīs kontaktlēcas parasti tiek izgatavotas no hidrogēla vai silikona hidrogēla, kā piemēram, biofinity lēcas.

Pēc to valkāšanas veida, kontaktlēcas var arī dalīt kā viendienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīga tipa, kuras izņem pēc dažām dienām, vēl ir ilgstošās un nepārtrauktas valkāšanas lēcas, kuras tiek valkātas līdz pat trīsdesmit dienām.

Pašas kontaktlēcas var grupēt pēc no nomaiņas perioda: tradicionālās kontaktlēcas ar kalpošanas laiku no 6 mēnešiem līdz 1 gadam. Lēcas ar plānveida maiņu – viendienas, 2 nedēļu, mēneša lēcas. Nenoliedzami, vienas dienas lēcas cena jau būs dārgākā ja skatās ilgtermiņā nekā, piemēram, 1 mēneša. Tajā pat brīdī viendienas lēcas tad ir domātas ļoti jūtīgām acīm.

Pēc krāsas kontaktlēcas interneta veikals kā var piedāvāt gan bezkrāsainas, tā arī tonētas, kā arī krāsas ar nelielām vai diezgan ievērojamām acu krāsas izmaiņām. Kontaktlēcas, kas paredzētas tikai acu krāsas maiņai, iespējams ražot ar 0 dioptriju.

Kā redzams lēcas internetā vai pat optikā ir diezgan dažnedažādas, būs sākumā tikai jāsameklē personīgs izvēles variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *