Bez tēmas

Automašīnu riepas galvaspilsētā vai citur mūsu valstī

Auto vadāmība, kā arī braukšanas komforts ir atkarīgs no tā visa, kādas tieši auto riepas tiek izvēlētas. Lai sekmētu vislabākos vai daudz drošākus braukšanas apstākļus, ir nepieciešams, tomēr, lai riepas ir piemērotas cilvēka transportlīdzeklim, protams, arī apstākļiem, kādos viņas tiks lietotas. Nozīmīga jau ir un sezonalitāte – vasaras riepas un kormoran ziemas riepas savstarpēji ir un būs atšķirīgas. Tomēr, lai izdarītu pareizo savu izvēli, kad tad tiks skatītas riepas Rīgā vai arī citur Latvijas teritorijā, mēģināsim uzzināt vairāk to, kam pievērst īpašu vērību, izvēloties riepu pārdevēju, kā arī pašu riepu specifikācijas, kurām jāpievērš vērība.

Gadalaiks, auto riepu zīmējums – kas ir tas, kas vēl jāņem vērā?

Pats galvenais pirms tam kā nopirkt auto riepas, būs izlasīt automašīnas ekspluatācijas instrukciju. Ražotājs uzskaita visas svarīgas auto riepu specifikācijas, kas būtiski atvieglos riepu meklēšanu. Ja jums lietošanas dokumenti nav atrodami, iespējams apskatīties tos variantus, kas ir tirgū. Parasti jau tiek meklētas diezgan lētas riepas, bet ir ieteicams apskatīties vidējās klases variantus. Šeit tiek runāts par drošību, labāk būtu pirkt drošas auto riepas. Izgatavotāji piedāvā vasaras, ziemas riepas, gan vissezonas modeļus. Nekļūdīgu auto riepu izvēle konkrēti klimatam sniedz iespēju pievarēt jebkādus laikapstākļus – sniega puteni, lietu, salu vai karstu asfaltu. Pašas ziemas riepas ir diezgan mīkstas un elastīgas, tāpēc zemā gaisa temperatūrā tās nepaliek cietas un ļoti trauslas. Auto riepu protektors satur daudz lielu šķērsenisko rievu, no kurām katra noņem pielipušu sniegu un dubļus. Vasaras auto riepām ir tipisks diezgan blīvs savienojums un gumijas izturība, arī saskaroties ar ļoti karstu asfaltu. Caura gada riepas ļoti karstās temperatūrās diezgan ātri nolietojas, bet tajā pat brīdī, gadījumā ja tomēr ir samērā maza temperatūra, šādas auto riepas kļūst diezgan cietas un trauslas. Optimālā gaisa temperatūra vissezonas riepu ekspluatācijai ir sākot ar 0 līdz +15 °C. Protektora raksts tieši atstāj iespaidu uz auto manevrētspēju un vadāmību uz konkrēta ceļa, noteiktā klimatā. Garenie bloki zīmējumā mazina pretestību, samazina trokšņa līmeni un uzlabo stabilitāti. Riepas, kurām ir raksti ar diezgan dziļām un arī platām šķērsveida rievām, ūdens un dubļi labāk tiek atgrūsti tieši no riepām. Gadījumā ja parādās jautājumi riepu izvēlē, vislabāk doties jau pie speciālistiem.

Riepu serviss vai, piemēram, internetveikals, pie kā pasūtīt auto riepas?

Kad jau tiek meklētas riepas Rīgā vai arī citur mūsu valstī, mēs savu atrašanu uzsākam online. Tāpēc mūsdienīgs riepu serviss bez šaubām jau būs ar vietni. Riepu maiņa visbiežāk notiek divas reizes gadā, ir labi, kad ir uz vietas arī riepu noliktava, kurā uzglabāt Jūsu riepas līdz sākas brīdis tās mainīt. Svarīgi, kad servisa piedāvājuma klāstā būs ne vien auto riepas, bet arī riepu diski, kā arī tiek sniegti dažādi pakalpojumi, kā piemēram, ātra riepu montāža. Nozīmīgs moments, kad tiek iegādātas jaunas riepas vai pat nomainītas uz Jūsu konkrētajai sezonai piemērotajām, būs riepu balansēšana, jo citā gadījumā varētu nebūt droša braukšana. Vienmēr apskatiet rekomendācijas, šodien internetā jau var uzzināt visu informāciju, kas savukārt priekš Jums ļaus izvēlēties labāko servisu. Nozīmīgi jau ir kvalitatīvi darbinieki, kas kā mainīs Jums riepas, gan arī ieteiks vislabākos variantus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *